Де життя комфортніше: котедж проти апартаментів

Замислитися про власний будинок подалі від міської метушні змушує чимало чинників: відчуття замкнутості через карантинні обмеження, втому від темпу життя в мегаполісі та міських шумів, відсутність поблизу сусідів, чарівність природи та свіжого повітря. І якщо раніше багатьох зупиняла відсутність сучасних зручностей у приватному секторі, то в сучасних реаліях усі умови легко забезпечуються, а стримуючих факторів стає дедалі менше.

Як наслідок, котеджі стають популярним придбанням.
Зростає кількість міських жителів, які відмовилися від звичних апартаментів на користь заміського житла та знайшли безперечні переваги перед життям у багатоквартирних будинках.

Автономність чи «сам собі режисер»

Будівництво котеджу дозволяє вирішити один із ключових факторів невдоволення життям у багатоквартирних будинках – незалежність. Будучи власником власного будинку, можливість бути затопленим сусідами, залишитися без тепла, електрики або води через боржників або планових технічних робіт зводиться до нуля. Тільки господар будинку вільний вирішувати, як прокласти сантехніку чи організувати систему опалення, вибирати зручний час технічних робіт та ремонту.
Щоправда, є й інший бік – відповідальність. Якщо сталася аварія чи поломка, єдиною людиною, кому під силу виправити становище, є також господар котеджу. А частота таких аварій безпосередньо залежить від якості виконаних по дому робіт.

Простір та привілеї

Великі сім’ї з дітьми відзначають серед переваг наявність власної території, де можна організувати дитячі майданчики та зони сімейного відпочинку. Діти можуть більше часу проводити на справді свіжому повітрі, а середовище, в якому вони знаходяться, краще контролюється батьками. Набагато простіше та комфортніше реалізувати часті дитячі бажання, пов’язані з вихованцями.

Доступ до всіх зручностей

Нещодавно для більшості обивателів відмінності між дачним будиночком без зручностей і котеджем були вкрай розмиті, що зупиняло бажання купити приватний будинок. Однак часи, коли санвузол зводився до вуличного туалету та літнього душу минули. Будь-який сучасний котедж може бути оснащений водопроводом, опаленням, включаючи систему теплих підлог, кондиціюванням, електрикою та газом. Останнє, щоправда, можна реалізувати за умови близькості до газової магістралі. Проте гідну заміну газу вже також знайдено.

Вартість

Питання ціни часто йде нарівні з питаннями комфорту, інколи ж і переважає. Вартість середньої квартири в 60-80 квадратних метрів, як правило, можна порівняти з вартістю просторого котеджу площею 100-150 квадратних метрів з власною ділянкою. За бажання покращити житлові умови за доступну ціну найкращим рішенням стане саме придбання власного будинку.
Незважаючи на індивідуальне розуміння власного комфорту, у більшості щасливе життя давно асоціюється з виразом «дім-повна чаша». Упорядкований приватний будинок чи котедж – очевидний вибір для щасливого життя сучасної родини!