Фахверкові будинки
Кожна людина мріє про свій затишний і надійний будинок, який відрізнятиметься своєю оригінальністю, якістю та створюватиме затишок. Одним із сучасних варіантів каркасних будинків є будівництво фахверкових споруд. Фахверкові будинки відрізняються своєю неординарністю, ефективністю та яскравістю. В інтер’єрі відмінно поєднуються скляні, кам’яні та дерев’яні матеріали. Фахверкові будинки гарантують довговічність та практичність.
Такі будинки почали зводити у країнах Європи у 14 столітті. Слово “Фахверк” перекладається як каркасна споруда. Основною основою будинку є спеціальні секції, що складаються з дерев’яних блоків. Цей каркас не ховається облицювальними матеріалами, а виступає в ролі окремого елемента екстер’єру.
Звичні монолітні стіни у фахверкових будинках відсутні. Весь простір між дерев’яними балками і заповнюється склом або легкими стіновими панелями.
Характерними рисами фахверкових будинків є:
Не потрібне встановлення металевих елементів, якими зазвичай зістиковується каркас. Як з’єднання дерев’яних нагелів використовуються шканти;
Вертикальні стійки витримують велике навантаження, а жорсткість конструкції забезпечується укосинами;
Стінки фахверкових будинків збираються окремо на рівній поверхні і потім закріплюються на дерев’яних балках;
Сучасні фахверкові будинки стали трохи відрізнятися від класичних фахверків, які будували у 14 столітті. Замість монолітних дерев’яних брусів все частіше при будівництві стали використовувати клеєний брус. Замість цегляних стін використовують величезні панорамні вікна.
Переваги і недоліки
До основних переваг таких будов можна віднести: Практичність будівництва. Фахверк не схильний до усадки, якщо в якості основи каркаса застосовується клеєний брус. Після складання каркаса можна відразу приступати до монтажу вікон, дверей та стінових панелей. Оздоблювати екстер’єр та інтер’єр.
Універсальність будівництва. Будівництво можна проводити за будь-яких кліматичних умов та на будь-якій території.
Довговічність. Більшість фахверкових будинків здатні простояти багато десятиліть. Німецька конструкція будинків, побудованих кілька століть тому, досі виглядають привабливо і не схильні до руйнування часом.
Висока швидкість будівництва. Побудувати каркасний будинок можна в невеликі терміни, при цьому не втратити як готову споруду.
Незважаючи на привабливі переваги фахверкових будинків, необхідно врахувати їхні явні недоліки.
На зведення таких будинків потрібно більше витрат, ніж на класичні каркасні споруди.
У холодних регіонах буде потрібна додаткова теплоізоляція. Що у свою чергу позначиться на витратах під час будівництва.
Всі дерев’яні балки та блоки вимагають додаткової обробки, щоб захистити їх від впливу погодних умов та запобігти гниття.
Як будувати фахверкові будинки?
Самостійно збудувати такий будинок досить важко. Необхідно володіти певними знаннями, вміннями та навичками. Потрібні певні розрахунки опорних елементів, підбір стінових матеріалів.
Процес будівництва будинку
Для каркасного будинку краще використовувати стрічковий тип фундаменту.
Після того, як створено фундамент для майбутньої будови, можна приступати до будівництва каркасу. Декілька клеєних брусів встановлюються як несучі частини. Підставою каркасу будуть виступати прогони та горизонтальні стійки.
За допомогою водостійкої фанери, скла або цеглини заповнюються місця між балками. За технологією будівництва не допускається заповнення простору важкими матеріалами. Для цього необхідно зведення більш щільного та масивного фундаменту.
Фахверкові будинки відрізняються своєю оригінальністю, зручністю та красою. Проте самостійне зведення є складним процесом. Для отримання якісної та довговічної будови необхідно, щоб будівництво виконували професіонали. Якщо не шкодувати коштів на будівництво будинку, можна отримати затишний будинок часів середньовіччя.