Про котеджі та таунхауси

Більшість помилково вважають, що котедж – сучасний аналог дачі. Однак, це зовсім не так. У повному розумінні котедж – заміський будинок з усіма зручностями та прилеглою до нього територією. Популярність придбання котеджів істотно зросла останніми роками, що пояснюється низкою незаперечних переваг, якими мають їхні власники.

Найбільш поширеною причиною переваги заміського життя мегаполісу є темп зростання життя, щільності населення і необхідність конкурувати один з одним. Стресове середовище та нескінченна гонка вимотують, змушуючи звернути увагу на тиху гавань, ідеальну для сімейного життя чи особистого відновлення. До речі, котеджі, розташовані в безпосередній близькості до мегаполісів, дозволяють реалізовуватись у місті, перемагаючи у соціальній гонці, та повноцінно відпочивати вдома.

Вирішення проблеми

Ідеальним рішенням стали будинки площею до 300 квадратних метрів і таунхауси, які зараз перебувають на піку попиту. Якщо котеджі дозволяють отримати повну автономність, якої багато хто прагне, то таунхауси – відмінний компроміс для тих, хто хоче мати свою територію, але жити по сусідству з іншими жителями, отримуючи відчуття більшої безпеки і близькості до соціуму. За рахунок того, що в таунхаусах проживає кілька сімей, їхня вартість, як правило, привабливіша, ніж вартість котеджів.

Що впливає вартість?

Більшість цінових факторів визначаються на етапі проектування або ранніх етапах будівництва. Наприклад, на вартість впливають:
• Місце забудови, його віддаленість від мегаполісу, наявність розвиненої інфраструктури та загальної доступності благ;
• Складність проекту, тип фундаменту, що визначається на етапі дослідження ґрунту за допомогою геодезичних досліджень. Саме такі дослідження допомагають визначити ризики, пов’язані з осіданням ґрунту, можливістю виникнення зсувів, наявності глинистих мас тощо. Залежно від їх результату визначається тип фундаменту (свайний, блоковий, тощо), його складність та, відповідно, вартість;
• Будівельний матеріал, що використовується (блок, цегла, камінь, дерево), складність обробки та покрівлі;
• Матеріали, що використовуються для перекриття, кількість віконних конструкцій.

Вищеописані чинники впливають і терміни будівництва. Водночас та нерухомість, яка будується швидше, як правило, коштує дорожче, оскільки ніхто не любить витрачати час на очікування. Середні темпи будівництва – 6-12 місяців. Про них наперед попереджають на етапі затвердження проекту.